Palmares

CLUBUL SPORTIV AQUA VITA DELTA TULCEA asigura conditii de practicare a 2 ramuri sportive, cu antrenori calificati: inot si triatlon.


TRIATLON - Sectie de nivel international

Antrenor: Ivanov Mihai 

Rezultate 2017: 

  • Campionat Balcanic de Duatlon:

Nichifor Ana-Maria - loc III - Juniori

  • Campionatul National de Duatlon:

Cralea Denisa Andreea - loc II - 2005

Ciortan Cosmin George - loc II - 2007

Neculai Matei - loc III - 2006

Nichifor Ana-Maria - loc III - Juniori

  • Campionatul National de AquaBike:

Nichifor Ana-Maria - loc I - Juniori

Tincu Maria Elena - loc II - Juniori

Niculae Alexandru - loc III - Juniori

Ion Gabriel - loc III - Cadeti

  • Campionatul National de Triatlon Supersprint

Cralea Denisa Andreea - loc II - 2005

Ciortan Cosmin George - loc II - 2007

Simion Stefan - loc III - 2005

  • Campionatul National de Aquatlon

Ganea Anastasia - loc II - 2005

Cralea Denisa Andreea - loc III - 2005

Stefan Simion - loc III - 2005

  • Campionatul National de Triatlon

Ganea Anastasia - loc II - 2005

Cralea Denisa Andreea - loc III - 2005

Ciortan Cosmin George - loc III - 2007

Neculai Matei - loc III - 2006

  • Rowmania Delta Triathlon

Neculai Matei - loc II - 2006

Stefan Simion - loc II - 2005

  • Trichallenge Mamaia

Nichifor Ana-Maria - loc II - Juniori

Cralea Denisa Andreea - loc III - 2005 (Aquatlon)

Cralea Denisa Andreea - loc I - 2005 (Duatlon)

Cristea Teodora Simona - loc I - 2004 (Aquatlon)

Cristea Teodora Simona - loc II - 2004 (Duatlon)

Denisa Avram - loc III - 2004 (Aquatlon)

Denisa Avram - loc I - 2004 (Duatlon)

Ganea Anastasia - loc III - 2005 (Duatlon)

Halca Robert - loc III - 2008 (Duatlon)

Ciortan Cosmin George - loc I - 2007 (Duatlon)

Stefan Simion - loc II - 2004 (Duatlon)

Ion Alexandru - loc II - 2003 (Duatlon)




INOT - Sectie de nivel national

Antrenor: Ivanov Alexandru

Rezultate 2014:

  • Cupa Bacaului:

Avram Ana-Maria - loc III - 2003 50m L

Turlica Georgiana - loc II - 2007 50m L

  • Cupa Iernii Ed I Galati:

Covalea Mihai - loc III - 2007 50m F

Turlica Georgiana - loc II - 2007 50m F / loc III - 2007 50m L

Ganea Anastasia - loc III - 2006 50m B

Neculai Matei - loc II - 2006 50m L

Rezultate 2014:

  • Finala Campionatul National Copii 10-11 ani Arad - Tulcea este reprezentata pentru prima data in istorie - Stefan Simion si Ganea Anastasia 
  • Cupa Delta Dunarii Ed I Tulcea:

Canamela Tudor - loc I - 2007 25m L

Andrei Teodor - loc II - 1998 50m F / loc II - 1998 50m S / loc II - 1998 100m M / loc II - 1998 50m B / loc I - 1998 50m L

Macavei Raluca - loc III - 2008 50m B

Zaharenco Emanuela - loc II - 2005 50m L

  • Cupa Iernii Ed II Galati:

Canamela Tudor - loc I - 2007 25m L / loc I - 2007 25m PS / loc I - 2007 25m S / loc II - 2007 25m PL

Turlica Georgiana - loc III - 2007 50m F / loc II - 2007 50m L 

Simion Stefan - loc II - 2005 50m F

Ganea Anastasia - loc III - 2005 50m B

Rezultate 2016:

  • Cupa Lalelelor Pitesti: 

Turlica Georgiana - loc III - 2007 50m L / loc II - 2007 50m B

  • Finala Campionatul National Copii 10-11 ani Brasov - Simion Stefan, Bondarev Denis, Neculai Matei
  • Campionatul National Seniori, Tineret, Juniori Bacau - Andrei Teodor
  • Cupa Delta Dunarii Ed II:

Bumbac Eduard - loc 1 - 2009 25m L / loc III - 2009 25m PL / loc I -2009 25m S

Macavei Raluca - loc III - 2008 25m F

Simion Stefan - loc III - 2005 50m F / loc III - 2005 50m L

Stan Jianu Delia - loc III - 2005 50m F / loc III - 2005 50m S

Turlica Georgiana - loc III - 2007 100m M / loc I - 2007 50m B

Ganea Anastasia - loc III - 2005 50m B

Tincu Livia  - loc III - 2005 50m L

  • Cupa Bacaului Ed IV: 

Bumbac Eduard - loc III - 2009 50m F

  • Cupa Aegyssus Ed IV Tulcea:

Stan Elizabeth - loc III - 2010 25m PL

Bumbac Eduard - loc II - 2009 50m F

Tincu Livia - loc II - 2005 50m F / loc II - 2005 50m B / loc II - 2005 50m L

Ganea Anastasia - loc III - 2005 50m F / loc II - 2005 50m S / loc I - 2005 50m B / loc III - 2005 50m L

Cristea Teodora - loc I - 50m F / 50m L / 50m S / 50m B

Palade Ana Maria - loc II - 50m F / 50m S / 50m L / loc III - 50m B

Cralea Denisa - loc III - 2005 50m S

Costan Alexandra - loc III - 50m S